آپشن های ایمنی چری آریزو6

آپشن های ایمنی چری آریزو6

1398/05/14

معرفی چری آریزو6

چری آریزو 6 در حقیقت برادر بزرگ تر چری آریزو 5 است که هم اکنون در بازار به صورت تنفس طبیعی و توربو وجود دارد و حال این خودرو قرار است با چهره ای بروزتر و امکاناتی لوکس تر به بازار بی رونق خودرو عرضه شود.


چری آریزو 6 از نظر چهره امضای جدید چری را به چهره دارد و جلوپنجره آن بسیار شبیه به چری تیگو 5 است. چری آریزو 6 در نمای عقب البته بسیار متفاوت شده و با خودرویی بسیار مدرن تر و جدیدتر سر و کار داریم. در نمای کناری چری آریزو 6 خطوط زیادی دیده می شود که همگی با شیب موازی به بالای قسمت عقب ختم متمایل هستند.

 

 

 

 

 آپشن‌های ایمنی
صحبت از ایمنی خودرویی که هنوز به تولید انبوه نرسیده، ساده نیست. این محصول البته در کلاس قیمتی و کیفیت بالاتر از آریزو 5 طبقه‌بندی می‌شود؛ پس می‌توان اطمینان داشت که مشابه برادر کوچک‌تر دارای ۵ ستاره‌ ایمنی از نهاد تست تصادف خودروهای چین (C-NCAP) باشد. در این صورت، شرایط ایمنی آریزو 6 از نظر استقامت بدنه، قابل مقایسه با خودروهای ۴ ستاره اروپا خواهد بود و در صورت برخورد با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت از نمای روبرو، آسیب جدی از ناحیه‌ی سقف و درها، نخواهد داشت.


در آریزو 6، حداقل چهار کیسه‌ی هوا وجود خواهد داشت که شامل ۲ عدد برای حفاظت از سرنشینان جلو و ۲ ایربگ پرده‌ای برای فضای جانبی خواهد بود. سیستم ضد سرقت الکترونیکی (ایموبلایزر)، کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای پیش‌کشنده برای چهار صندلی، ترمز ضد قفل (ABS) و توزیع الکترونیک قدرت ترمز (EBD)، فناوری کنترل لغزش (TCS)، سیستم کمکی ترمز (BA) ، فناوری حفظ پایداری و تعادل (ESP) و سیستم حفظ خودرو در شیب (HHC) ، در فهرست امکانات ایمنی کامل‌ترین نسخه از آریزو 6 وجود دارند.


در بحث طراحی، نمی‌توان ایراد خاصی به آریزو 6 گرفت. این خودرو، کاملا مدرن و جوان‌پسند است. البته علاقه‌مندان حرفه‌ای خودروهای مدرن، متوجه ادوات پلاستیکی در سپر جلو و فقدان جایگاه ویژه برای اگزوز خواهند بود؛ اما استقبال بازار از آریزو 5، تضمین می‌کند که نمای ظاهری آریزو 6 هم، موفق به جلب توجه خریدار شود. از دیدگاه ارزش برند هم، چری می‌تواند افراد علاقه‌مند خودروهای چینی را، جذب کند. خدمات پس از فروش و گارانتی مدیران خودرو هم در مقایسه با دیگر برندهای چینی حاضر در بازار ایران، راضی‌کننده است.