طراحی چری تیگو 8

طراحی چری تیگو 8

1398/04/31

• طراحی چری تیگو 8
طراحی تمامی خودروهای تیگو توسط بخش طراحی صنعتی کمپانی چری صورت می گیرد. این بخش در این چند سال قابلیت های خود در زمینه ی طراحی را اثبات کرده است. در سال 2012، نسخه ی کانسپت خودروی تیگو 7 با نام Chery TX در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد و جایزه ی زیباترین و مدرن ترین طراحی سال را کسب نمود. این نسخه ی کانسپت همچنین جایزه ی برترین طراحی خودرو در سال 2012 را نیز از کنفرانس بین المللی طراحی اتومبیل دریافت کرد.

این کمپانی در سال 2017 نیز بار دیگر به جهت طراحی فوق العاده اش، به عنوان برترین طراح خودروهای تولیدی سال چین انتخاب شد. بخش طراحی صنعتی کمپانی چری در سال 2011 تاسیس شد و این بخش در طول 3 سال توانست خود را به عنوان مرکز استانی طراحی صنعتی در کشور چین معرفی کند. این بخش در سال 2017 نیز به عنوان مرکز ملی طراحی صنعتی چین معرفی گردید.

 
طراحی تیگو 8 نیز بر اساس طراحی “Life in motion” صورت بندی شده است. معمولا خودروهای جدید کمپانی چری نیز بر اساس این طراحی شکل می گیرند. خودروی تیگو 8 شباهت بسیار زیادی از نظر طراحی به خودروی Exeed TX دارد. حتی طول این دو خودرو (4.7 متر) نیز یکسان است. تفاوت اصلی این دو خودرو را می توان در پلت فرم آن ها دانست چراکه خودروی Exeed TX بر اساس پلت فرم M3X بنا شده و از یک کابین 5 صندلی برخوردار است. در حالی که خودروی تیگو 8 بر اساس پلت فرم T1X بنا شده و دارای کابین 7 صندلی است.

 

بدنه ی این خودرو طراحی شبیه به یک ببر را دارد و چراغ های اصلی آن نیز شبیه به چشم ببر طراحی شده است. در واقع می توان طراحی خودروی تیگو 8 را یک طراحی فوق مدرن و اسپرت برای کلاس خودروهای SUV در بازار کشور چین تلقی کرد. شیشه ی عقب این خودرو به گونه ای طراحی شده تا راننده بتواند با استفاده از آینه های کنار بر وضعیت خودرو مسلط باشد. طراحی چراغ های قسمت عقب این خودرو نیز از نوع خطی است.

7ردیف صندلی خودروی تیگو 8 با آرایش 2+3+2 طراحی شده اند. این طراحی صندلی ها سبب شده تا فضای بیشتری برای ردیف سوم ایجاد شود.