معرفی فیس‌ لیفت  ام‌وی‌ام X22

معرفی فیس‌ لیفت ام‌وی‌ام X22

1399/06/26

فیس لیفت mwm x22

کراس‌اوور کوچک چری تیگو 3 که در کشورمان با نام ام‌وی‌ام X22 عرضه می‌شود، در نمایشگاه پکن ۲۰۱۶ رونمایی شد و در همان سال در بازار چین و کشورهای دیگری مثل برزیل و شیلی عرضه شد.

حال سازندۀ چینی نسخۀ فیس‌لیفت شدۀ این ماشین را با نام تیگو 3 پلاس معرفی کرده است. هرچند این یک فیس‌لیفت میان‌دوره‌ای محسوب می‌شود اما چری قصد دارد تیگو 3 پلاس را به‌عنوان نسخه‌ای جدید در کنار مدل قبلی عرضه کند.

عمدۀ تغییرات ظاهری تیگو ۳3 پلاس در قسمت جلو و دماغۀ آن انجام گرفته و حالا شاهد طرحی هستیم که با جلوپنجرۀ بزرگ‌تر و چراغ‌های دوقسمتی،

البته طراحان چری با استفاده از جلوپنجرۀ خاص این شرکت که پیش‌ازاین مشابه آن‌را در کراس‌اوورهای بزرگ‌تر تیگو7و تیگو5 دیده بودیم

 

طراحی داخلی

در داخل تیگو 3 پلاس نیز تغییرات نسبتاً قابل‌توجهی صورت گرفته که ازجملۀ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به غربیلک فرمان جدید D شکل، تریم باکیفیت‌تر، دریچه‌های تهویۀ جدید و طراحی جدید داشبورد اشاره کرد.

علاوه بر این، نمایشگر هشت اینچی قبلی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی حالا با یک نمونۀ جدید نُه اینچی جایگزین شده است.

ESP ساخت بوش، ترمز پارک الکتریکی و دستیار پارک هم ازجملۀ تجهیزات استاندارد این کراس‌اوور چینی هستند.

 

در بخش قوای محرکۀ تیگو 3 اما هیچ تغییری صورت نگرفته و نسخۀ جدید آن همچنان با همان یک پیشرانۀ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر ارائه خواهد شد که ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد. البته در تیگو3 پلاس یک گیربکس CVT جدید جایگزین نمونۀ چهار سرعتۀ اتوماتیک قبلی شده است.